Największy na Śląsku serwis podwykonawczy. Serwis Laptopów, Serwis Drukarek, Katowice, Ruda Śląska i w miastach ościennych.
Zadzwoń do nas: 32-700-32-16

Outsourcing

Outsourcing pozwala na koncentrację procesów zarządczych na zasadniczych celach firmy. Jest częścią szerszego zagadnienia – strategii przedsiębiorstwa.

Już Henry Ford twierdził, że jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to właśnie lepiej niż my.

Najważniejszymi powodami stosowania outsourcingu przez przedsiębiorstwa jest możliwość:

redukcji i kontroli kosztów operacyjnych,
uzyskania dostępu do mocy produkcyjnych najlepszej jakości,
zwolnienia własnych zasobów do innych celów,
uzyskania zasobów, którymi przedsiębiorstwo nie dysponuje,
przyspieszenia pojawienia się korzyści wynikających z restrukturyzacji,
uporania się z funkcją trudną do wykonywania lub niemożliwą do kontrolowania,
pozyskania kapitału,
podziału ryzyka,

W 2002 roku,  portal Information Week  przeprowadził badania   na 700 przedsiębiorstwach ze Stanów Zjednoczonych. Wykazały one, że ponad 60% respondentów wskazało oszczędności jako podstawowy cel zastosowania outsourcingu. Ponad połowa ankietowanych wymieniła również kwestie specjalizacji operacyjnej i sprawy pracownicze.

W Europie bum na outsourcing pojawił się w 2004 r.

Regionalne Centrum Serwisowe także już w tych latach zaczęło podejmować działania na tym polu.
Zaczęliśmy współpracować kilkoma firmami z obszaru Katowic – później poszło już „z górki”…

Obecnie RC S  jest największym na Śląsku przedsiębiorstwem podwykonawczym.

Pracujemy dla potentatów branży ICT (Asseco Poland, Sygnity, Comp Safe Support, Qumak), dla Sieci handlowych (Euro Net, Square Trade Poland) oraz firm indywidualnych.
Skupiamy się na rozwoju kompetencyjnym oraz wdrażamy innowacyjne rozwiązania technologiczne.  Pozwala na to współpraca z instytucjami państwowymi oraz prywatnymi, pozyskiwane dotacje i granty, także unijne.  Dzięki temu  skutecznie konkuruje z innymi tego typu podmiotami.

Szerokie, udokumentowane kompetencje a także doświadczenie w realizacji wielu projektów z obszaru ICT stawiają nas w gronie cenionych partnerów biznesowych.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu profesjonalnych usług.  Nasza Firma świadczy usługi w pełnym zakresie: od opracowania koncepcji, projektu rozwiązania, doboru technologii, poprzez wdrożenia,  po opiekę serwisową.  Jest jednym z największych dostawców usług serwisowych, utrzymania infrastruktury i szkoleń informatycznych w regionie.

Dzięki swej infrastrukturze, zdobywanemu przez lata doświadczeniu przy realizacji wielu wdrożeń oraz licznemu zespołowi inżynierów, RCS gwarantuje swoim Klientom stałą i niezawodną realizację usług w modelu outsourcingu.

 

Centrum Kompetencyjne Proximus

Kursy na wózki widłowe

Kontakt

Ruda Śląska
ul. Wolności 92
Telefon: 32 700 32 16
Telefon kom.: 796 998 829

Katowice
Oddział przeniesiony
Telefon: 32 258 16 16
Telefon kom.: 796 998 825
www: http://www.rcs.biz.pl
Email: serwis@rcs.biz.pl

Ruda Śląska